Hírek
2020. Április 07. 09:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/Fotó:MTI/Bruzák Noémi
Hatvan speciális mentőegység dolgozik az országban a koronavírus miatt
Hatvan kijelölt, speciális védőeszközökkel ellátott mentőegység dolgozik az országban, kifejezetten azokat az embereket látják el, akiknél felmerül a koronavírus-fertőzés gyanúja.
A koronavirus.gov.hu-n hétfő este azt írták: ezek az egységek - amelyek külön mentőállomáson tartózkodnak - nem vesznek részt másfajta betegellátásban, illetve szállításban. A mentők dolga, hogy - a mintavétel mellett - kórházba vigyék a súlyos tüneteket mutató, kórházi ellátásra szoruló betegeket.
Amikor a háziorvos egy olyan emberhez hívja őket, akinél felmerül a koronavírus-fertőzés gyanúja, a mentők szigorú protokoll szerint és védőfelszerelésben mennek ki a házhoz, hogy elvégezzék a mintavételt. Miután a mintavételről visszaérkeznek az úgynevezett mentesítő pontra, több előírást kell követniük, mielőtt másik beteghez indulnának. Amíg a mentőautót fertőtlenítik, a mentősök levetik védőruhájukat, majd fertőtlenítik magukat. Ezután vehetik fel az új védőfelszerelést - olvasható a koronavirus.gov.hu portálon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld
Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
