Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2016. Március 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Idén is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja

Idén is folytatódik Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja

\"Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja 2010-2020\" keretében idén is folytatódik az országjárás; egy szűrőkamion segítségével kétszáz helyszínen lehet majd részt venni a különböző vizsgálatokon

- közölte a program kommunikációs ügynöksége az MTI-vel. A szűrőprogram célja változatlan, továbbra is lehetőséget kíván biztosítani a lakosságnak kortól, lakhelytől és foglalkozástól függetlenül a szűréseken való részvételre, hiszen nagyon fontos, hogy az emberek minél hamarabb szembesüljenek egészségi állapotukkal, és ha kell, változtassanak az életmódjukon.

A közlemény szerint az elmúlt hat évben több mint ezer helyszínen, négymilliónál is több vizsgálatot végeztek a speciális szűrőállomáson megjelent több százezer embernél.

Az eddigi vizsgálatok statisztikáiból kiderült, hogy a nők 68, míg a férfiak 55 százaléka jár rendszeres szűrővizsgálatra. Ugyanakkor az is kiderült, hogy a megkérdezettek mintegy 13-35 százaléka még sosem vette igénybe a laboratóriumi, vagy a szakorvosi szolgáltatást.

A daganatos megbetegedések a lakosság 43 százalékát, az anyagcsere betegségek pedig 39 százalékát érintik. A középkorúak esetében a vastagbéldaganat rizikó tesztjének eredménye 20 százalékuknál mutatott jelentős kockázatot. A szívinfarktus és a szélütés egyik legfontosabb rizikófaktora a magasvérnyomás, a nők 22,46 százaléka, illetve a férfiak 22,7 százaléka tudott arról, hogy magas vérnyomás betegségben szenved, ugyanakkor 5,9 százalék, illetve 5 százalék volt az ismert cukorbetegek aránya.

A rizikó felmérési kérdőív kitöltése során az is kiderült, hogy a szűrésen résztvevők valamivel több, mint 20 százaléka dohányzik. A válaszok alapján kiderült az is, hogy a megkérdezettek 80 százaléka nem is gondol arra, hogy letegye a cigarettát. Ismertté vált az is, hogy egyre többen érzik fontosnak a rendszeres testmozgást, a férfiak közel 60, a nők mintegy 50 százaléka iktatja be a sporttevékenységet napi szinten életébe.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.