Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2015. November 03. 07:38, kedd | Belföld
Forrás: Bálint Marcell, az MTI tudósítója jelenti:

Illegális bevándorlás: a magyar és a német kormány egyetért abban, hogy a megoldás feltétele az áradat megállítása

Illegális bevándorlás: a magyar és a német kormány egyetért abban, hogy a megoldás feltétele az áradat megállítása

A magyar és a német kormány az európai migrációs válság ügyében a meglévő nézetkülönbségek ellenére egyetért abban, hogy európai megoldásra van szükség, és ennek előfeltétele a beáramlás kontrollálása és megállítása

- mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek hétfőn Berlinben, miután megbeszélést folytatott Sigmar Gabriel német alkancellárral, gazdasági miniszterrel és Wolfgang Schäuble pénzügyminiszterrel.
Varga Mihály kiemelte: a német vezetők azt is egyre inkább felismerik, hogy kulcsfontosságú az uniós külső határok, mindenekelőtt a görög-török határ védelme.

Továbbá közös meggyőződés, hogy az EU felé vezető migrációs útvonal legfontosabb szakaszán, Törökországban a vasárnapi választások révén megszilárdulhat a politikai helyzet, és egy stabil kormány létrejöttével "prioritást kaphat" a Görögországgal közös határ ellenőrzése.

A magyar és a német kormány Oroszország szerepéről is egyformán gondolkodik, mindkét fél úgy véli, hogy szükség van Oroszországra a globális kérdések, így a szíriai helyzet megoldásához. Ugyanakkor elengedhetetlen az ukrán válság rendezésére kidolgozott minszki megállapodások betartása, ez azonban nemcsak Oroszországon, hanem Ukrajnán is múlik - mondta a nemzetgazdasági miniszter, hozzátéve, hogy az Oroszországot sújtó gazdasági szankciók enyhítésének előfeltétele a minszki egyezményekben foglaltak végrehajtása.

"Mindenki érzi, hogy Európa az utóbbi 25 évben példa nélkül álló kihívással került szembe" - mondta Varga Mihály arra a felvetésre, hogy berlini látogatása azt mutatja, hogy az európai migrációs válság gazdaságpolitikai ügyekkel foglalkozó miniszterek tárgyalásain is kiemelt téma.

A válság miatt "kiéleződtek az európai együttműködés, az uniós döntéshozatal kérdései, és ebben lehetnek félreértések, amelyeket érdemes tisztázni" - tette hozzá.

Rámutatott, hogy tárgyalópartnerei más-más politikai oldalt képviselnek - Sigmar Gabriel a szociáldemokrata párt (SPD) elnöke, Wolfgang Schäuble a konzervatív CDU egyik legtekintélyesebb vezetője -, mégis mindkét tárgyaláson "azokat a pontokat tudtuk keresni, amelyek elősegítik a kölcsönös megértést".

Különösen a Sigmar Gabriellel folytatott megbeszélésen volt érezhető, hogy "valóban vannak nézetkülönbségek, de ezek ellenére is azt kerestük, hogy hogyan tudjuk egymás álláspontját megérteni" - mondta Varga Mihály.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.