Városlista
2026. március 8, vasárnap - Zoltán

Hírek

2019. Szeptember 03. 07:30, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek kockázata

Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek kockázata

Iskolakezdéskor megnő a közlekedési balesetek veszélye, a gyerekek körülbelül egy hónap alatt szoknak vissza a vakációból a tanév kötöttségeibe

- erről beszélt az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályának vezetője az M1-en hétfő este.

Oberling József elmondta, hogy a gyerekekkel kapcsolatos baleseti statisztikák sokat javultak az elmúlt három évtizedben. A rendszerváltás idején még évente több mint 140 gyermek vesztette életét közlekedési balesetekben, manapság négy-hat. A gyermeksérültek aránya évente 100-200 közötti. Csak 10-15 százalékuk szenved egyedüllétkor balesetet, túlnyomó többségüket felnőtt felügyelete alatt, felnőtt hibájából éri sérülés - mondta a szakember.

Jelenleg a gyermekekkel kapcsolatos magyar közlekedési statisztikák sokkal kedvezőbbek, mint az EU átlaga - jegyezte meg Oberling József.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.