Hírek
2014. Október 01. 14:37, szerda | Sport
Isztriai kiruccanás a Mecsek Rally előtt
A Budapest Rallye ugyan elmarad, de a hétvégén mégis versenyautóba ül Maricsek Miklós és Kovács Szabolcs. A Maricsek Racing Team párosa a 41. Croatia Rally-n versenyez október első hétvégéjén. A kaposvári - pécsi kettős a horvátországi futammal készül a Mecsek Rallye-ra.
Maricsek Miklós:
Mivel a Budapest Rallyt törölték, ezért megbarátkoztunk ezzel a poreci versennyel. Elég hosszú, a gyorsasági szakaszok ősztávja 192 km. Szemelőt tartottuk azt is, hogy ha elmarad a Budapest Rally, akkor máshol tudjunk menni, ezért, mikor kiderült, hogy valóban nem lesz megtartva az ORB soron következő futama, már csak le kellett nyomnunk az entert és neveztünk is. Egy verseny nem összehasonlítható egy teszttel, sokkal többet ad, mintha csak állítgatnánk az autót és különböző gumikat próbálgatnánk. Inkább a Porec Rally-t választottuk, mint hogy elmenjünk tesztelni.
Nem fogok kockáztatni, mert ez egy hosszú verseny és ezt szemelőt kell tartani. Erős, lendületes tempót fogok diktálni. Ha százalékban akarom kifejezni magam, akkor 90 % környékén szeretnék autózni. Ha kell, változtatok dolgokon, a tréningen a tempós részeket ki fogjuk emelni, mert két hét múlva Mecsek Rally és számunkra az a futam az elsődleges.

Kovács Szabolcs:
Ez a verseny a Europian Rally Trophy része, tavaly ERC volt. Nagyon hosszú a futam, 14 gyorsasági szakaszt kell majd teljesítenünk. Gyönyörű helyen van, a szervizpark például egy kikötőben lesz, mi pedig fent a hegyekben fogunk autózni.
Mikivel úgy gondoltuk, hogy jó, ha megyünk Mecsek Rally előtt, mert, ezzel is gyakorolunk, gyorsulunk, lesz bennünk kilométer. Ez előnyt jelenthet számunkra. Ezek inkább gyors pályák, ráadásul a felülete fehér aszfalt, ami külön kihívást jelent, ha leesik az eső. Be kell osztanunk az autót, mert ez egy hosszú verseny lesz.
A verseny hetén, kedden - szerdán van a pályabejárás, és ami nehezíti a helyzetet, hogy minden pályán csak kettőt lehet menni. Ez is teljesen más, mint itthon, Porecben senki sem tréningezhet orrvérzésig. Célba szeretnénk érni, ez lesz az elsődleges számunkra. Ha ennek a versenynek köszönhetően egy kicsit gyorsabbak tudunk lenni Mecseken és összeszokottabban, rugalmasabban tudunk versenyezni, akkor már megérte elmenni erre a versenyre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:14, kedd | Sport
125 éves az MLSZ - Csányi: négy év múlva ott leszünk a vb-n
Négy év múlva ott lesz a magyar válogatott a labdarúgó-világbajnokságon - jelentette ki Csányi Sándor elnök, amikor az M4 Sportnak nyilatkozott a Magyar Labdarúgó Szövetség 125 éves fennállása alkalmából rendezett emléktábla-avatáso
2026. Január 19. 07:03, hétfő | Sport
Férfi kézilabda Eb - Az olaszok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott
A magyar férfi kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, mivel vasárnap 32-26-ra legyőzte Olaszországot a csoportkör második fordulójában, Kristianstadban.
2026. Január 18. 08:14, vasárnap | Sport
Szoboszlai büntetőt hibázott, a Liverpool nem tudott győzni
Szoboszlai Dominik az első félidőben büntetőt hibázott, csapata, a címvédő Liverpool pedig csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Burnley ellen az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.
2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport
Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik
Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.
