Hírek
2013. Március 12. 19:46, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu
Itt a tél: az összes budapesti járatot törölték
Az erős havazás miatt kedden lezárták a frankfurti repülőteret, a Budapest Airport honlapján szereplő délutáni információk szerint valamennyi délutáni és esti budapesti járatot is törölték. Nyugat-Európában ismét tél van komoly hómennyiséggel, de a hideg idő hazánkat is eléri: a nemzeti ünnepen akár mínusz 10 fok is lehet.
Frankfurtban csaknem 15 centiméter hó esett, a légikikötő lezárása miatt legalább 200 járatot töröltek. Ugyancsak a télies időjárás miatt a párizsi Charles de Gaulle repülőtéren a napi járatok negyedét, közel háromszázat töröltek.
Téli időjárás: lecsúszott a kifutópályáról az utasszállító
A francia főváros másik repülőterén, az Orly légikikötőben lecsúszott a jeges pályáról a Tunisair egyik repülőgépe, ami tovább nehezíti a helyzetet, és több járatot törölni kellett. A Tunisair légitársaság repülőgépén utazók közül senkinek sem esett baja. Az Air France francia légitársaság arra szólította felutasait, hogy halasszák el európai vagy franciaországi utazásaikat, ha azt Párizson keresztül tervezték.
A nagy havazás miatt kedden bezárt az összes észak-franciaországi repülőtér, a térségben több helyütt 50 centiméter körüli hó esett. Ugyancsak a téliesre fordult időjárás miatt a brüsszeli légikikötő is csak korlátozottan fogadja és indítja a repülőket, délutáni bejelentés szerint.
Az Eurostar gyorsvonat szerelvényeit először csak egy-egy ponton állították le a hóátfúvások miatt, de délután bejelentették, hogy a nap hátralévő részére szüneteltetik a szolgáltatást Belgiumban és Franciaországban is.
Nyugat-Európára leszakadt a hó
Nyugat-Európa több országába visszatért a tél, Angliában, Franciaországban és Németországban a hét elején közlekedési fennakadásokat és áramkimaradásokat okozott a havazás. A délkelet-angliai Sussex grófságban keddre virradóra gépkocsik ezrei rekedtek az utakon a szűnni nem akaró havazás miatt. Paradox módon viszont Anglia északi részén és Skóciában, ahol az éghajlat hűvösebb, mint Nagy-Britannia déli felében, melegebb időjárás honol, plusz 5-6 fokos hőmérsékleteket mérnek.
Franciaország északnyugati részében, Bretagne-ban és Alsó-Normandiában több mint 68 ezer háztartás maradt áram nélkül, és kedden reggel mintegy ezer autós rekedt a gépkocsijában a heves havazás miatt. Németország északi felébe is visszatért a tél. Tükörjég borítja az utakat, és heves havazás volt a térségben, Schleswig-Holsteinben és Alsó-Szászországban több tízezer iskolás számára elmaradt a tanítás. Frankfurt környékén és tőle északra a legnehezebb a helyzet. Az A45-ös autópályát lezárták, mert a jeges úton mintegy száz személygépkocsi és teherautó ütközött össze Münzenberg közelében. Szerencsére senkinek sem lett komoly baja. Halálos áldozatot csak Franciaországból jelentettek, ahol ketten megfagytak.
Hazánkat is eléri az ítéletidő
Hazánkban a héten kevés lesz a napsütés, az ország több területén is beborulhat az ég. A hétvégére igazi téli időjárás jön: szombaton mínusz 10 fok is lehet, a közlekedést pedig a vastag hótakaró nehezítheti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására
Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.
2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld
Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban
A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.
2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
