Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2018. Október 23. 15:33, kedd | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Jelentősen bővült a magyar légtér forgalma

Jelentősen bővült a magyar légtér forgalma

Több mint 11 százalékkal növekedett a Hungarocontrol által kezelt forgalom az év első 9 hónapjában, van olyan terület, ahol a növekedés az európai átlag háromszorosa volt

- közölte a társaság szombaton, a légiforgalmi irányítók és a biztonságos repülés világnapján az MTI-vel.

A közlemény szerint 20 százalékos forgalomnövekedés tapasztalható a Magyarországról irányított Koszovó feletti magaslégtérben, a kisgépes forgalom is egyharmadával bővült.

A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre érkező és induló járatok száma is folyamatosan emelkedik: júliusban 11 ezer 93 repülőgép fel- és leszállításában működtek közre a Hungarocontrol irányítói. 2012 óta az idén először a forgalom már nemcsak a nyári hónapokban, hanem szeptemberben is átlépte a tízezres határt.
Az adatok szerint a Magyarország feletti légiforgalom csaknem tízszeresére nőtt az utóbbi évtizedekben. Míg az 1970-es években évente mintegy 100 000 gép, addig 2017-ben 822 170 fordult meg a magyar légtérben, 2018-ban pedig elképzelhető, hogy számuk átlépi az 1 milliót – írták.

Címkék: forgalom, légtér, repülő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.