Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2012. Március 28. 14:01, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Jövő év szeptemberétől lesznek új tankönyvek

Jövő év szeptemberétől lesznek új tankönyvek

Jövő év, vagyis 2013 szeptember 1-jétől kaphatják meg először a tanulók az új Nemzeti alaptanterv kerettanterveihez igazodó tankönyveket az első, az ötödik és a kilencedik évfolyamokon, ezt követően felmenő rendszerben.

Mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kedden Budapesten.

Az oktatási államtitkárság elképzelései szerint az új tankönyveknek lehetővé kell tenniük, hogy az ismeretszerzés és a kompetenciafejlesztés is jelen legyen a tanórán - fogalmazott Hoffmann Rózsa az Országgyűlés Oktatási, tudományos és kutatási bizottságának ülésén.

Az államtitkár a tankönyvek terjesztéséről szólva elmondta, hogy a 2012-es szeptemberi tanévkezdéskor minden az eddigi rendszer szerint történik majd, onnantól kezdve azonban ezt a feladatot a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. veszi át hogy a tankönyvellátás államilag garantáltan történjen.

Szólt arról is, hogy az általános iskolákban az ingyenes tankönyvellátást fokozatosan szeretnék felváltani az úgynevezett tartós tankönyvek forgalomba hozásával, amelyek az iskolai könyvtárak tulajdonát képeznék, és amelyeket a diákok minden tanév végén visszajuttatnák az intézményeknek - tájékoztatott az InfoRádió.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség