Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2011. December 11. 14:23, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről

Jövő héten döntenek az új munka törvénykönyvéről

A honatyák jövő héten döntenek többek között az új munka törvénykönyvének végleges formájáról, valamint megválaszthatják a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnökét.

Az új munka törvénykönyvének tervezetéről múlt héten kötött megállapodást a kormány a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletekkel.

Kedden döntenek a képviselők az új munka törvénykönyvéről, amelynek tervezetéről az egyeztetéseket követően múlt héten született megállapodás annak a kollektív munkavállalói jogokra és a munkaviszonyra vonatkozó részéről a kormány, a munkaadói és munkavállalói érdekképviseletek között.

A megállapodást követően Matolcsy György úgy fogalmazott: az aláírók egyetértenek abban, hogy Magyarországnak szüksége van egy új törvényre, amely segíti az új munkahelyek megteremtését, védi a meglévőket és rugalmas munkavállalói formákat tesz lehetővé.

A képviselők megválaszthatják a Kúria, valamint az Országos Bírósági Hivatal elnökét is. Az előbbire Dr. Darák Péter, míg utóbbira Dr. Hanák Tünde a jelölt. Személyükről titkos szavazással döntenek majd a honatyák.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.