Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2023. Június 27. 13:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Katasztrófavédelem: nem érdemes őszig várni a kéménysepréssel

Katasztrófavédelem: nem érdemes őszig várni a kéménysepréssel

Nem érdemes őszig várni a kéménysepréssel, a szakemberek ugyanis a fűtési szezon kezdetén a leginkább leterheltek - emelte ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.

Ezért azt ajánlják a családi házban élőknek, hogy minél hamarabb egyeztessenek időpontot a katasztrófavédelemmel vagy a területileg illetékes kéményseprő céggel.

Magánszemélyeknek ugyanis a kéményseprés ingyenes, viszont a kéményseprők nem mennek ki automatikusan a családi házakhoz - tették hozzá.

Azt írták, hogy sokan csak a fűtési szezon kezdetén hívnak kéményseprőt, ám ilyenkor többet kell várni az ellenőrzésre. A kéményseprők a fűtési szezonon kívül is elérhetők, nyáron pedig gyorsabb az ügyintézés, rövidebb a várakozási idő, és könnyebb megfelelő időpontot találni a kéményseprők fogadására - ismertették.

A közlés szerint a https://kemenysepres.katasztrofavedelem.hu/ weboldalon, a "Ki az Ön kéményseprője?" felületen irányítószám alapján meg lehet nézni, hogy a katasztrófavédelemnél vagy valamelyik kéményseprő cégnél kell-e időpontot egyeztetni az ingyenes kéményellenőrzésre.

Azok, akik a katasztrófavédelem ellátási területén élnek, időpontot ugyanezen a felületen foglalhatnak az Online ügyintézés - Időpontfoglalás menüpontban. Ha valaki jobban szereti a telefonos ügyintézést, a 1818-as telefonszámon kérhet időpontot - sorolták.

Ha valaki gázzal fűt, kétévente, ha pedig szilárd tüzelővel, akkor évente érdemes szakemberrel megnézetnie a kéményt. A rosszul működő, tisztítatlan kémények ugyanis lakástüzekhez, szén-monoxid-mérgezésekhez is vezethetnek - figyelmeztettek.

A társasházakban élőknek nem kell időpontot foglalniuk, oda automatikusan érkeznek a kéményseprők - áll a közleményben.

Címkék: kéményseprés

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.