Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2020. Március 14. 18:08, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Kereskedelmi szövetség: Nincs ok a készletfelhalmozásra

Kereskedelmi szövetség: Nincs ok a készletfelhalmozásra

Nincs ok az otthoni készletfelhalmozásra a koronavírus okozta járvány miatt - mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára pénteken az M1-en.

Hozzátette: előfordulhat üres polc, választékhiány az üzletekben nagyobb roham alkalmával, de a boltosok minden alkalommal pótolják a kifogyott készleteket, igaz az árufeltöltésnek természetes időigénye van.

Vámos György rámutatott arra, hogy az élelmiszerkínálat 80 százaléka hazai forrásból származik.

A szövetség főtitkára szerint helyes kormányzati szándék a fogyasztóvédelmi ellenőrzések erősítése. A durva, indokolatlan áremeléseknek híre megy, így a fogyasztóvédők tudhatják, hol kell ellenőrizniük - tette hozzá.

Vámos György szerint nem lehet kizárni az áremelkedést a mostani helyzetben, de ez nem eredményez extraprofitot. Lehet a boltokban választékhiány, de az alapellátásban semmiféle gond nem várható - jelentette ki a főtitkár.

A biztonságos vásárlással kapcsolatban a szövetség ajánlja, hogy a vásárlók tartsanak ésszerű távolságot egymástól, használják lehetőség szerint az önkiszolgáló pénztárt és a bankkártyát - mondta Vámos György.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.