Hírek
2023. December 30. 08:33, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Két lépésben emeli az üzemanyag árakat a Mol
A Mol a magyar családok támogatása érdekében fokozatosan érvényesíti kiskereskedelmi áraiban a jövedéki adó változását - tájékoztatta az olajtársaság az MTI-t pénteken.
Közleményében a cég emlékeztet: a jövedéki adó az európai uniós és magyar jogszabályokkal összhangban 2024. január 1-jén literenként 41 forinttal emelkedik a benzin és a gázolaj termékeknél.
A Mol ugyanakkor első lépésben január 1-jén 41 forint helyett átmenetileg 20 forinttal emeli az üzemanyagok literenkénti árát, majd január 15-én további 21 forinttal.
Orosz András, a Mol kiskereskedelmi igazgatója a közleményben hangsúlyozta: a Mol hosszú távon gondolkodik, és a vásárlók érdekeit helyezi előtérbe. A jövedéki adó fokozatos beépítésével szeretnének segítséget nyújtani a családoknak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
