Hírek
2019. Május 04. 09:31, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Kínai utasoknak szánt szolgáltatásokat vezet be a Budapest Airport
Kifejezetten kínai utasoknak szánt szolgáltatásokat vezet be a Budapest Airport a Liszt Ferenc repülőtéren, mivel az utasok száma folyamatosan és nagy mértékben nő.
A repülőtér üzemeltetője pénteki, MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta, tavaly 200 ezer kínai utas érkezett légi úton Budapestre, számuk pedig a júniusban induló Shanghai Airlines járatnak köszönhetően tovább fog bővülni.
A várható igényekre felkészülve a Budapest Airport kínai nyelven is elérhetővé tette mobilalkalmazását és több repülőtéri üzletben lehetőség lesz a kínaiak által preferált elektronikus fizetési formákra, és több helyen kínai nyelvű tájékoztató táblákat is kihelyeznek. A kínai utasok tájékozódását a repülőtéren egy mandarin nyelvet beszélő marketing specialista fogja segíteni - olvasható a közleményben.
A Budapest Airport várakozásai szerint idén elérheti a 300 ezret a Kínából repülővel Magyarországra érkezők száma, az új, Sanghaj és Budapest közti járattól 35 ezer új utast várnak idén, az Air China mintegy 70 ezer utast kezelhet, a forgalom többi része pedig csatlakozó járatokkal érkezhet az országba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld
Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok
Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
