Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2012. December 13. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kombinált terápiával az alvási apnoe ellen!

Kombinált terápiával az alvási apnoe ellen!

A kombinált terápia hatékonyan csökkenti az alvási apnoe tüneteit, amikor a páciens magasabban fekvő területeken, hegyvidéken van. Az alvási apnoe tünetei ugyanis hegyeken, magasabban fekvő területeken az oxigénszint csökkenésével felerősödnek - írja a Health Day.

A svájci kutatók előzetes tanulmányukban azt vizsgálták, hogy az alvási apnoe tüneteit a kombinált terápia hatékonyan csökkenti-e. Ezalatt azt kell érteni, hogy a Diamox nevű gyógyszert és a folyamatos pozitív légnyomás terápiát (CPAP) egyszerre alkalmazzák a tünetek enyhítésére.

A Diamox egy légúti stimuláns, amit akut légúti problémák, hegyi betegségek kezelésére alkalmaznak. A CPAP készülék pedig légnyomás alatt segít nyitva tartani a légutakat, miközben az alvási apnoe-ban szenvedő páciens alszik.

A kombinált kezelést 51 páciensen tesztelték, akik normális körülmények között 2600 láb magasság alatt élnek. A kezelést hegyi falvakban, 5300 és 8500 láb magasságban tesztelték. A kombinált kezelés segített tisztán tartani a légutakat mind ébrenlét, mind pedig alvás közben.

Címkék: apnoe, kutatás, terápia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.