Hírek
2017. December 14. 18:17, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Letartóztatták Németországban az Iszlám Állam két feltételezett követőjét
Előzetes letartóztatásba helyezték az Iszlám Állam (IÁ) nevű terrorszervezet két feltételezett követőjét a németországi Salzgitterben - közölte csütörtökön az illetékes ügyészség.
Az Alsó-Szászország tartományi Celle ügyészségének közleménye szerint a két 21 éves palesztin fiatalember legalább idén november óta bűncselekmények elkövetésével fenyegetett és dzsihadista tartalmakat osztott meg nyilvánosan elérhető internetes fórumokon, és ezek a tartalmak az IÁ-hoz köthető online felületeken is megjelentek.
Ez a tevékenység "a bizonytalanság és a félelem légkörének megteremtését" célozta - áll a közleményben, amely szerint a két férfit külföldi terrorszervezet támogatásával gyanúsítják, és azzal, hogy bűncselekmény elkövetésével fenyegetőzés útján veszélyeztették a köznyugalmat.
A két gyanúsítottat kedden őrizetbe vették, majd előzetes letartóztatásba helyezték - tették hozzá az ügyészségi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
