Hírek
2018. Január 03. 12:04, szerda |
Külföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció
Lezuhant egy orosz katonai helikopter Szíriában
Lezuhant Szíriában egy Mi-24-es orosz katonai helikopter, a gép két pilótája életét vesztette - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
A katonai tárca szerint a baleset december 31-én történt, a helikopter Hama repülőterétől 15 kilométerre zuhant le. A jármű sebesült technikusát egy Hmejmímből kiküldött mentőosztag evakuálta a helyszínről és szállította kórházba.
A közlemény szerint a helikopter műszaki hiba miatt szenvedett balesetet, a járművet lövések nem érték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
