Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2012. Január 15. 07:09, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Magyar földbe is csapódhat az óriási űrszonda

Magyar földbe is csapódhat az óriási űrszonda

Nagy-Britannia védelmi tárcájának számításai szerint csekély a valószínűsége, de teljesen nem zárható ki, hogy Magyarország területére zuhan a Fobos-Grunt űrszonda.

A 13 tonnás műhold várhatóan vasárnap csapódik be a Föld felszínén, az orosz Roszkozmosz szakemberei folyamatosan újraértékelik a lehetséges helyszínt és időpontot.

Bakondi György, a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) vezetője az MTI-nek elmondta, hogy Oroszország budapesti nagykövetsége szombaton jegyzéket adott át az OKF-nek, amelyben tájékoztatott a műhold visszatéréséről. Hozzátette: az éjszakai, illetve a vasárnap kora délelőtti órákban állnak majd rendelkezésükre a végleges adatok, azután, ha szükséges, meg tudják tenni a lakosság védelme érdekében fontos intézkedéseket.

Az űrszondát novemberben juttatták Föld körüli pályára, hogy talajmintát vegyen a Mars nagyobbik holdjáról, de elromlott a vezérlése, és Föld körüli pályán ragadt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 23. 09:00, csütörtök | Belföld

Lőrincz Viktória és Ruff Bálint is szerepet kap az új kormányban

2026. Április 23. 06:47, csütörtök | Belföld

Mol: megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok

Megérkeztek Ukrajnába a Barátság vezetéken az újraindulás utáni első kőolajszállítmányok - közölte a Mol szerdán a Budapesti Értéktőzsde honlapján.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.