Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2012. Június 02. 11:59, szombat | Sport
Forrás: MTI

Magyar válogatott - Juhász Roland sérülése súlyos, nem játszhat az írek ellen

Magyar válogatott - Juhász Roland sérülése súlyos, nem játszhat az írek ellen

Súlyos a sérülése Juhász Rolandnak, a magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitányának, ezért hétfőn nem léphet pályára az írek ellen a Puskás Ferenc Stadionban

- olvasható a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) honlapján. A játékos vádlija a csehek ellen 2-1-re megnyert pénteki barátságos meccsen sérült meg Prágában.

„Sajnos, az utóbbi időszakban komolyan sújtanak bennünket a sérülések, az első vizsgálat alapján úgy tűnik, Rolandnak beszakadt a vádlija, ezért a hétfői meccsen biztosan nem állhat a rendelkezésünkre, felépülése három-négy hétig is elhúzódhat" – idézi a honlap a magyar szövetségi kapitányt.
Egervári Sándor szerint egyelőre nehéz megmondani, hogy az írek ellen kire számíthat, a következő egy-két napban derül ki, milyen állapotba kerülnek hétfőre a játékosok.
"A győzelem azért segít a regenerációban, remélem, megfelelő állapotban kezdhetjük el az írek elleni mérkőzést, s hétfőn minél több néző támogat bennünket a Puskás Stadionban” - mondta a kapitány.
A szakember számára ugyanakkor jó hír, hogy a hétfői összecsapáson már számíthat az irányító Koman Vladimirre, aki egy kisebb sérülés miatt hagyta ki a prágai találkozót.
A csehországi mérkőzés egyik legjobbja, Dzsudzsák Balázs, a Dinamo Moszkva légiósa volt, aki egy szemfüles góllal és a debütáló Gyurcsó Ádámnak adott gólpasszal járult hozzá a sikerhez. A játékos úgy fogalmazott: jót tett a lelkének a találat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:14, kedd | Sport

125 éves az MLSZ - Csányi: négy év múlva ott leszünk a vb-n

Négy év múlva ott lesz a magyar válogatott a labdarúgó-világbajnokságon - jelentette ki Csányi Sándor elnök, amikor az M4 Sportnak nyilatkozott a Magyar Labdarúgó Szövetség 125 éves fennállása alkalmából rendezett emléktábla-avatáso

2026. Január 19. 07:03, hétfő | Sport

Férfi kézilabda Eb - Az olaszok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott

A magyar férfi kézilabda-válogatott középdöntőbe jutott az Európa-bajnokságon, mivel vasárnap 32-26-ra legyőzte Olaszországot a csoportkör második fordulójában, Kristianstadban.

2026. Január 18. 08:14, vasárnap | Sport

Szoboszlai büntetőt hibázott, a Liverpool nem tudott győzni

Szoboszlai Dominik az első félidőben büntetőt hibázott, csapata, a címvédő Liverpool pedig csak 1-1-es döntetlent ért el a vendég Burnley ellen az angol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában.

2026. Január 17. 08:20, szombat | Sport

Tóth Alex a Bournemouth-hoz szerződik

Tóth Alex elhagyja a magyar bajnok Ferencváros labdarúgócsapatát és az angol Premier League-ben érdekelt Bournemouth játékosa lesz - a Sky Sports péntek esti híre szerint.