Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2018. Szeptember 18. 11:56, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Magyarország 27 szakmában 31 versenyzővel indul a szakmák Európa-bajnokságán

Magyarország 27 szakmában 31 versenyzővel indul a szakmák Európa-bajnokságán

Magyarország 27 szakmában 31 versenyzővel indul a szeptember 26-28. között a Budapesti Vásárközpontban rendezendő szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills versenyen

- közölte Fekete Balázs a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) képviseletében az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.

Mint mondta, 28 országból mintegy 500 versenyző és több száz szakértő érkezik a háromnapos versenyre, ahol a fodrászattól az informatikáig sokféle szakma képviselteti magát.

Kiemelte, Magyarország részvétele azért fontos, mert a versenyzők felmérhetik, hogy milyen szinten vannak, valamint új technológiákkal ismerkedhetnek meg, amelyek később beépíthetők a szakképzésbe.

Ganczer Gábor, a Hungexpo vezérigazgatója arról beszélt, hogy a rendezvényre másfél éve készülnek, ugyanis 37 különböző versenyhelyszínt kell biztosítani, több mint 1500 ember étkeztetését kell megoldani, és a versenyhez az országban elérhető legkomolyabb informatikai hátteret is kiépítették. A munkálatokon jelenleg több mint 600 ember dolgozik - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.