Hírek
2020. December 17. 10:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Máris kizártak egy produkciót A Dal 2021 mezőnyéből
A pályázati feltételek megsértése miatt kizárták A Dal 2021 zenei tehetségkutató mezőnyéből a Heavy Brains Emlékszel című számát - közölte az MTVA Sajtó Osztálya szerdán az MTI-vel.
A Heavy Brainst azért zárták ki, mert a pályázati feltételek szerint "a benevezett magyar dal (sem a szövege, sem a zenéje) nem kerülhetett kereskedelmi forgalomba vagy médiafelületre (televízió, rádió, internet), illetve nem hangozhatott el nyilvános előadás keretében 2020. március 30. előtt" - olvasható a közleményben.
Az Emlékszel című dal azonban február 26-án felkerült egy videómegosztó webhelyre, ezért a szabályok betartását figyelembe véve a műsor készítői úgy döntöttek, hogy ez a szerzemény nem versenyezhet A Dal 2021 produkcióban.
A fentiek miatt a 40 legjobb dal közé jutott a Luscinia zenekar Labirintus című felvétele. A Luscinia számos hazai és határon túli tehetségkutatóban vett részt dobogós helyezést elérve, valamint nemzetközi énekversenyeken képviselte Magyarországot - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
