Hírek
2012. Április 29. 07:03, vasárnap |
Belföld
Forrás: mno / MTI
Másfél millióért takarítják a balatoni horgászok szemetét
Együttműködési megállapodást kötött a Balatoni Hajózási Zrt. és a Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt.
Melynek értelmében a horgászok által a mólókon hagyott szemét eltakarításáért fizet a halgazdálkodás, a hajózási cég pedig engedi a kompról történő haltelepítést.
Erről Füstös Gábor, a halgazdálkodási cég vezérigazgatója számolt be pénteken az MTI-nek. Kifejtette, régóta probléma, hogy a környezetükre nem figyelő horgászok sok szemetet hagynak a hajózási társaság mólóin. Ezek eltakarítása pluszköltséggel jár, amelynek fedezetéül a horgászjegyeket értékesítő halgazdálkodási cég másfél millió forintot fizet egy évre a hajózási társagának.
A hajózási társaság pedig az együttműködés jegyében lehetőséget biztosít arra, hogy ősszel kompról telepítsenek halat a Balatonba, továbbá kedvezményt nyújt a halászati cég munkatársainak kompátkeléséhez.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
