Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2016. November 02. 11:33, szerda | Belföld
Forrás: mti

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel

Még két hónapig lehet fizetni a régi húszezresekkel, a forgalomban lévő húszezres bankjegyek 75 százaléka már a 2015 decemberében kiadott új változat - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán.

A jegybanki közlemény emlékeztet, hogy korábbi rendeletének megfelelően 2016. december 31-i határnappal vonják be a régi, 2015. előtt kibocsátott 20 000 forintos bankjegyeket, így azután készpénzes vásárlásra már nem lesznek használhatók. 2017. január 1-től kizárólag a 2015 decemberétől kibocsátott, megújított 20 000 forintos bankjegyek maradnak - törvényes fizetőeszközként - a készpénzforgalomban.

A közlemény szerint a bankjegycsere kedvező ütemben, zökkenőmentesen halad.

Az MNB rendelete alapján a régi húszezresek a bevonást követően sem veszítik el értéküket, azokat a hitelintézetek és a posta 2019. december 31-ig, a jegybank pedig a bevonástól számított húsz évig - 2036 decemberének végéig - díjmentesen váltja át törvényes fizetőeszközre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.