Hírek
2018. Április 13. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Megdőlt az országos napi melegrekord
Megdőlt az országos napi melegrekord csütörtökön, Újpesten csaknem 27 fokig melegedett a levegő - tájékoztatta az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-t.
Eddig 25 Celsius-fok volt az április 12-ei melegrekord, amelyet 2009-ben Budapest belterületen mértek. Most csaknem 2 fokkal melegebb volt, Újpesten 26,9 fokig emelkedett a hőmérséklet, így ez az új napi melegrekord.
Az előrejelzés szerint pénteken nyugaton kevés felhőre, napos időre lehet számítani. A középső országrészben délelőtt, keleten délután szakadozik fel jelentősebben a felhőzet, főként keleten valószínű zápor, zivatar. A szél megélénkül, főként az Észak-Dunántúlon erős, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15, a legmagasabb 18-24 Celsius-fok között valószínű.
A hétvége további részében ismét több lesz a napsütés, 20-25 fok körüli maximumok várhatók.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
