Hírek
2018. Október 05. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI archívum
Megemlékezést tartottak az iszapömlés katasztrófa-évfordulóján Kolontáron
Megemlékezést tartottak csütörtökön Kolontáron a vörösiszap-katasztrófa nyolcadik évfordulója alkalmából.
Tilli Károly (független), Kolontár polgármestere az M1 aktuális csatornának személyes emlékeit felidézve elmondta, hogy 2010. október 4-e a polgármesteri hivatalban munkaszüneti nap volt, tekintettel az előző napi önkormányzati választásokra. 12.20 perckor kapta a telefonhívást, hogy gond van a gátnál. Ekkor értesítette a katasztrófavédelmet. Néhány perccel később már arról tájékoztatták, hogy az iszap elérte a Kossuth utcát. A katasztrófavédelem visszahívta, és azt mondták, "nagy a baj, de útban van a segítség". A helyi iskolában a gyermekek az emeletre menekültek. A tűzoltók hátukon hozták ki őket.
Az iszapömlés következtében két utca - a Malom és a Kossuth utca egy része - teljesen eltűnt. Ez 32 lakóházat érintett - mondta a polgármester.
Tilli Károly szólt arról, hogy a tragédia napján minden évben 12.30 órakor megszólalnak a harangok. A csütörtöki megemlékezés szentmisével, ünnepi beszéddel, majd koncerttel és fáklyás felvonulással folytatódik.
A Magyar Alumínium Termelő és Kereskedelmi Zrt. Ajka melletti tározójából 2010. október 4-én kiömlő vörösiszap három települést öntött el: Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyet. A katasztrófa következtében tíz ember meghalt, több mint kétszázan megsérültek, több száz ház pedig lakhatatlanná vált.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
