Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2019. Április 04. 05:02, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Meghalt az utasa egy súlyosan ittas autósnak

Meghalt az utasa egy súlyosan ittas autósnak

A hajdú-bihari rendőrök befejezték a baleset vizsgálatát.

A rendőrök még tavaly március 30-án 17 óra körül Hajdúnánáson a Petőfi utcában intézkedtek egy balesetnél. A vizsgálat szerint egy férfi ittasan okozott balesetet. Egy jobbra ívelő útkanyarulatban járműve sebességét nem megfelelően választotta meg és az árokba sodródott, ahol egy fának ütközött.

A balesetben a kocsi utasa olyan súlyosan megsérült, hogy a kórházba szállítás során életét vesztette, míg a sofőr súlyos sérülést szenvedett.

Az ügy vizsgálatába bevont igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint a sofőr súlyos fokú alkoholos befolyásoltságban vezette gépjárművét.

A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály az 56 éves férfival szemben halált okozó járművezetés ittas állapotban bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával folytatott vizsgálatot.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az iratokat átadták az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.