Hírek
2017. Április 15. 12:07, szombat |
Belföld
Forrás: Infovárosok/Ügyészség
Megharapta az intézkedő rendőrt egy nő
Felfüggesztettre ítélték azt a 34 éves nőt, aki március 15-én rátámadt a vele szemben szabályosan intézkedő rendőrökre Baján. Az egyik egyenruhást meg is harapta.
A 34 éves bajai nő március 15-én este Baja belvárosában hangosan veszekedett a volt élettársával. A konfliktusról telefonon értesített rendőrök érkezésük után felszólították a vádlottat, hogy igazolja magát.
A vádlott azonban nem volt erre hajlandó. El akart menni a helyszínről, és az egyik rendőrt egyszer arcon ütötte. Ezután a rendőrök elő akarták állítani a Bajai Rendőrkapitányságra. Egy másik egyenruhás elkezdte megbilincselni az agresszíven viselkedő nőt, de a vádlott eközben egyszer megharapta a rendőr jobb karját. Végül az egyenruhásoknak sikerült előállítani a vádlottat, akit őrizetbe is vettek.
A bántalmazás miatt a megharapott rendőr a karján, míg társa az arcán szenvedett 8 napon belül gyógyuló sérülést. Mindketten kérték a nő megbüntetését könnyű testi sértés miatt is. A vádlott e magatartásával a vele szemben jogszerűen intézkedő rendőröket erőszakkal akadályozta.
Az ügy nyomozását átvevő kecskeméti nyomozó ügyészek a házi őrizetben lévő nőt hivatalos személy elleni erőszak bűntette és 2 rendbeli könnyű testi sértés vétsége miatt április 12-én gyorsított eljárásban a Bajai Járásbíróság elé állították. A vádlott beismerte a bűncselekmények elkövetését.
A bíró az ügyész indítványával egyezően bűnösnek mondta ki a vádlottat és 2 év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette. Az ítélet jogerős, ellene senki sem fellebbezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 15:00, szerda | Belföld
Kapitány István: a Tisza-kormány intézkedéssorozattal növeli a gazdaság termelékenységét és a kkv-szektor hatékonyságát
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök
Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.
2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót
Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".
2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére
Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.
