Hírek
2014. Március 11. 11:29, kedd |
Helyi
Forrás: InfoPalota
Megtartotta soros közgyűlését a Bányász Hagyományok Ápolásáért Egyesület
A tavalyi évben megemlékeztek a Jó szerencsét köszöntés évfordulójára, mely tulajdonképpen a szakma magyar nyelvű átalakításának ünnepe.
A rendezvényt Dr. Buzási István nyitotta meg, aki a hagyományos bányász köszöntéssel üdvözölte a jelenlévőket, majd egyperces néma felállással emlékeztek a már elhunyt tagtársaikra.
Dr. Buzási István
fotó: InfoPalota
"Jól esik találkozni veletek, egymással..." - kezdte beszédét Dr. Buzási István, hiszen a mai rohanó világban már csak összefutnak az emberek, és kevesebbet beszélgetnek egymással, de ezek az alkalmak jó lehetőséget biztosítanak erre. - hangsúlyozta.
Kiemelte, hogy az elmúlt évben is nagyszerű kapcsolatokat ápoltak testvérszervezeteikkel, kölcsönösen látogatták egymás rendezvényeit.
A tavalyi évben megemlékeztek a Jó szerencsét köszöntés évfordulójára, mely tulajdonképpen a szakma magyar nyelvű átalakításának ünnepe. Ezen kívül tartottak majálist, szeptember eleji Bányásznapot, valamint megülték a sok évszázados hagyományokkal bíró Borbála-napot is.
"Így idősödő korban már a jól megszokott dolgokat részesítjük inkább előnyben, így idén is ezeket a programokat tervezzük, annyi változással, hogy idén szeretnénk kihasználni a múzeumok éjszakája adta lehetőségeket is." - mondta portálunknak Buzási úr.
A rendezvény kötetlen beszélgetéssel zárult.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2025. December 17. 11:07, szerda | Helyi
KÖZÚTI ELLENŐRZÉSBŐL BŰNCSELEKMÉNY
A balatonalmádi nyomozók kábítószer birtoklása miatt hallgattak ki két férfit.
2026. Január 20. 07:14, kedd | Sport
125 éves az MLSZ - Csányi: négy év múlva ott leszünk a vb-n
Négy év múlva ott lesz a magyar válogatott a labdarúgó-világbajnokságon - jelentette ki Csányi Sándor elnök, amikor az M4 Sportnak nyilatkozott a Magyar Labdarúgó Szövetség 125 éves fennállása alkalmából rendezett emléktábla-avatáso
