Hírek
2017. Szeptember 22. 10:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Menekülő cigarettacsempészeket fogtak el Fehérgyarmat közelében
Hatmillió forint értékű cigarettával próbált elmenekülni két cigarettacsempész a pénzügyőrök elől Fehérgyarmat közelében
- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel. Magyar Norbert elmondta, a menekülőket megkülönböztető hang- és fényjelzést is használó autóval próbálták a pénzügyőrök megállítani, az üldözött jármű vezetője azonban felgyorsított és elhajtott. A csempészek több kilométer után Fehérgyarmat és Penyige között álltak meg, a sofőr és utasa a járművet hátrahagyva menekült el, rendőrök segítségével sikerült elfogni őket.
A jármű utas- és csomagterében mintegy 4500 doboz adózatlan cigarettát találtak a NAV munkatársai.
A mintegy hatmillió forint értékű csempészárut és a gépjárművet lefoglalták, a sofőrt és utasát orgazdaság elkövetése miatt feljelentették a pénzügyi nyomozóknál - tette hozzá a sajtóreferens.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
