Hírek
2014. Január 25. 08:10, szombat |
Belföld
Forrás: InfoPalota
Miniszterelnök-jelölti vitát követel egy facebook csoport
Véleményük szerint a demokrácia alapelveit, a választók felelős döntésébe vetett bizalmat kérdőjelezi meg az, ha vannak olyanok, akik elzárkóznak egy nyilvános vitától.
A facebookon indult egy csoport, amelyhez azok csatlakozását várják, akik szeretnék, hogy a miniszterelnök-jelöltek a választás előtt egy tévévitán ütköztessék érveiket. A csoport kedvelőinek száma alig néhány nap alatt már háromezerre duzzadt.
"Úgy gondoljuk, hogy nemcsak a kampányra vonatkozó szigorított szabályok miatt (fizetett hirdetések tilalma a közszolgálati médiumokban, plakátok elhelyezésének tiltása lámpaoszlopokra és telefonpóznákra), de a választópolgárok tisztánlátását, átgondolt döntéshozatalát segítendő is szükség van egy élő, televíziós vitára." írják közleményükben.
Véleményük szerint a demokrácia alapelveit, a választók felelős döntésébe vetett bizalmat kérdőjelezi meg az, ha vannak olyanok, akik elzárkóznak egy nyilvános vitától.
"Elképzelésünk szerint hasonló módon zajlana le, mint az emlékezetes 2006-os Gyurcsány-Orbán vita, azaz komoly szabályok betartásával, annak érdekében, hogy egyetlen vitázó fél se élvezhessen előnyt, vagy szenvedhessen hátrányt." - hangsúlyozzák.
A facebook oldal itt található.
Ahogy arról az M1 híradójából is tájékozódhattak, Vona Gábor, a Jobbik jelöltje már kezdeményezte egy hármas miniszterelnök-jelölti vita megtartását, melytől Mesterházy Attila, az egyesült baloldal jelöltje már elzárkózott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld
Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak
Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.
2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld
Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet
Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.
