Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2012. Július 13. 12:57, péntek | Belföld
Forrás: MTI

MSZP: közvetlen politikai befolyás alatt áll az ügyészség

MSZP: közvetlen politikai befolyás alatt áll az ügyészség

Az MSZP szerint a párt országgyűlési képviselőjével, Juhász Ferenc volt honvédelmi miniszterrel szembeni vádemelés azt jelzi, hogy az ügyészség közvetlen politikai befolyás alatt áll.

Keresztes Imre főügyész pénteki közlése szerint a Központi Nyomozó Főügyészség vádat emelt Juhász Ferenc és Fapál László, a Honvédelmi Minisztérium (HM) egykori közigazgatási államtitkára ellen. A főügyészség jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével vádolja őket, amit Juhász Ferenc tettesként, Fapál László pedig felbujtóként követett el. A főügyészség közleménye szerint a vagyonkezelési szabályok megszegése miatt a honvédelmi tárcát 43 millió forint vagyoni hátrány érte.
Az MSZP erre reagálva közleményt juttatott el az MTI-hez. Ebben azt írták: miután vesztegetéssel nem sikerült meggyanúsítani, a főügyészség olyan ügyben vádolta meg Juhász Ferencet, amiről a Fidesz-kormány honvédelmi minisztere és a tárca is leírta, hogy "a honvédelmi és jogállási törvényeknek formailag megfelelő, az első Orbán-kormány gyakorlatát követő eljárás volt".
A szocialisták szerint a főügyészség lépése és annak időzítése azt jelzi, hogy a Polt Péter vezette szervezet közvetlen politikai befolyás alatt áll. Hozzátették ugyanakkor, hogy a Juhász Ferenccel szembeni vád jól fest majd Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos jelentésében, "újabb szégyenfoltot ejt azonban az egyensúlyából végleg kibillentett magyar jogállamon, és nyilvánvalóan nem képes elkenni a Fidesz Zrt. és központi oligarchabizottsága által Magyarországot megfojtó közgépesítést".
A főügyészség a vádlottakat jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettével vádolja, melyet Juhász Ferenc tettesként, Fapál László pedig felbujtóként követett el. A vagyonkezelési szabályok megszegése következtében a Honvédelmi Minisztériumot 43 millió forint vagyoni hátrány érte, amely nem térült meg - írta közleményében a főügyészség.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.