Városlista
2026. június 8, hétfő - Medárd

Hírek

2011. Augusztus 16. 07:21, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Nagyot szaladt a BUX - 240 alatt a svájci frank

Nagyot szaladt a BUX - 240 alatt a svájci frank

Az optimistára fordult nemzetközi hangulatban a hazai értéktőzsde is kezd magára találni az elmúlt hét mélyrepüléséből.

A BUX 4,5 százalékos erősödéssel, 18 840 ponton zárt. Különösen a MOL és az OTP részvényei voltak kapósak. Arra a híresztelésre, hogy a svájci jegybank beavatkozhat a frank gyengítése érdekében, már önmagában gyengülni kezdett a helvét fizetőeszköz.

Az OTP 6 százalékot erősödött, 4450 forintig. A MOL 6,7 százalékot ralizott, és 17 500 forinton zárt. A Magyar Telekom 4,1 százalékot drágult, 510 forintra. A Richter 0,8 százalékos erősödéssel vette ki a részét a mai napból, és 34 680 forintig ment fel a jegyzése. Az Egis most is a gyengébb oldalát mutatta, és 0,6 százalékos csökkenés mellett, 15 600 forinton zárt.

Elterjedt hétvégén, hogy a Svájci Nemzeti Bank beavatkozhat a frank gyengítése érdekében. Az 1,10 feletti szinteket szeretné tartani a monetáris hatóság az euróval szemben. Ez a hír jótékony hatással volt a forint kereskedésére is. A svájci frank 239 forint felett mozgott a koraesti órákban. Az eurót 269 forint 70 filléren jegezték, míg a dollár 186 forint 80 fillérig ment le.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: frank

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is