Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2021. Október 07. 09:01, csütörtök | Külföld
Forrás: Beregi Balázs, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Négyen megsebesültek egy iskolai lövöldözésben Arlingtonban

Négyen megsebesültek egy iskolai lövöldözésben Arlingtonban

Őrizetbe vette az amerikai rendőrség a Texas állambeli Arlingtonban elkövetett, négy sebesültet követelő iskolai lövöldözés gyanúsítottját

- jelentette be a helyi rendőrfőnök-helyettes szerdán, néhány órával az eset után sajtótájékoztatón.

"Jelenleg az arlingtoni rendőrőrsön van, és a nyomozók beszélnek vele" - mondta Kevin Kolbye. Közölte: a férfit halált okozó fegyverrel elkövetett súlyos testi sértéssel vádolják.

A lövöldözés helyi idő szerint szerda reggel volt a Timberview Gimnáziumban. A rendőrség tájékoztatása szerint a négy sérült közül hármat kórházba szállítottak, a negyediket - egy terhes nőt, aki elesett - a helyszínen látták el.

A lövöldözés gyanúsítottja, a 18 éves Timothy George Simpkins gépjárművel menekült el a helyszínről. A hatóságok közölték, hogy a lövöldözés egy verekedés után tört ki. A diákokat egy közeli kulturális központba evakuálták.

Texas állam legsúlyosabb iskolai lövöldözése 2018 májusában történt, amikor a 17 éves elkövető sörétes puskával és pisztollyal felfegyverkezve tüzet nyitott a Santa Fe Gimnáziumban, Houston közelében. Akkor tíz ember meghalt.

Címkék: lövöldözés, texas

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.