Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2011. Október 13. 14:41, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Nyers zöldséggel befolyásolható a gének működése?

Nyers zöldséggel befolyásolható a gének működése?

A kutatók szerint nyers zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával sokkal többet tehetünk az egészségünkért, mint azt eddig gondoltuk.

Kiderült ugyanis, hogy ezek az élelmiszerek segíthetnek megelőzni a szívbetegségek kialakulását azoknál, akik genetikailag hajlamosak erre.

A kísérletek során a zöldségek hatását azoknál az embereknél vizsgálták, akiknek a 9-es kromoszómáján volt jelen egy olyan gén, amely hajlamosította őket a szívbetegségek kialakulására. A feltételezések szerint ez az elváltozás minden ötödik európai embert érinthet - írja a PLoS Medicine.

A vizsgálatok során a világ minden tájáról érkezett alanyokon tesztelték, hogy a nyers zöldség és gyümölcs fogyasztása hogyan hat egészségükre. Az eredményekből kiderült: napi 5 adag vagy még több ezekből az élelmiszerekből jelentősen csökkentette a szívbetegségek kifejlődésének esélyét.

A kutatók szerint a kutatási eredmények fontosak, hiszen egy újabb indokkal támasztották alá az egészséges táplálkozás fontosságát. A szakemberek pedig a jövőben több olyan tanulmányt is támogatnak és elindítanak majd, amelyek az étrend génekre gyakorolt hatását vizsgálják.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.