Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2012. Február 25. 14:01, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Nyilvánosak a Budapest Airport privatizációs szerződései

Nyilvánosak a Budapest Airport privatizációs szerződései

Tizenöt – a Budapest Airport Zrt. privatizációs szerződéseit tartalmazó – dokumentumot töltött fel honlapjára a vagyonkezelő.

Ezekből kiderül, milyen feltételekkel adta a szocialista kormány magánhasználatba a budapesti légikikötőt működtető céget – számol be róla a Magyar Hírlap.

Csaknem ezer oldalt kell elolvasnia annak, aki minden részletére kíváncsi a 2005-ben, a Budapest Airport privatizációja során kötött szerződéseknek.Budai Gyula elszámoltatási kormánybiztos azt mondta a lapnak, még a múlt héten kezdeményezte, hozzanak létre parlamenti vizsgálóbizottságot, amely a Malév és a BA szocialisták és szabad demokraták általi privatizációját, a Malév visszaállamosításának körülményeit, valamint a légitársaság felszámolását előidéző, 2002 és 2010 között meghozott intézkedéseket és döntéshozói felelősséget vizsgálná. Közölte, az eddig és a legutóbb nyilvánosságra hozott ügyekben minden rendelkezésére álló dokumentumot átadott az ügyészségnek, amely vizsgálódik. Ugyanakkor azt is közölte: nem támogatja a Malév és a BA privatizációját vizsgáló bizottságról szóló indítványához érkezett módosító javaslatokat. Továbbá a légitársaság csődjében az Orbán-kormány szerepét vizsgáló új vizsgálóbizottság felállítását sem, mert szerinte ezekkel a szocialisták csak a politikai felelősséget akarják elhárítani magukról.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.