Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2014. Május 20. 06:00, kedd | Belföld

Önkormányzati lakás örökölhető-e? Jogos kérdés

Önkormányzati lakás örökölhető-e? Jogos kérdés

Örökölhető-e az önkormányzati lakás bérleti joga – ezzel a kérdéssel kereste meg egy érdeklődő az onlinejogsebesz.hu szakértőjét. Ne feledje, joga van kérdezni!

Kérdés:

Tisztelt Jogsebész!

Az édesapám önkormányzati lakásban lakik és a húgom is ott él állandóra van bejelentve hozzá. Ha esetleg édesapám elhalálozik a húgom örökölheti-e az önkormányzati lakást vagy ki kell-e fizetnie valami használatba vételi jogot?

A húgom attól tart, hogy kirakja az önkormányzat a lakásból vagy, hogy fizetnie kell valamit a lakásért. Válaszát előre is köszönöm!

Üdvözlettel.

2014. 04. 26.

Válasz:
Tisztelt Kérdező!
Az, hogy az önkormányzati lakás bérlőjének elhalálozása esetén a bérleti jog örökölhető-e, függhet a megkötött bérleti szerződéstől. A körülmények pontosabb ismerete lenne szükséges a kérdés pontos megválaszolásához.

Javasolom, hogy forduljon az illetékes önkormányzat lakásügyi csoportjához, ahol az adott ingatlanra vonatkozóan konkrét választ tudnak adni.

A problémára nem kizárólag az általunk megírt válasz lehet a követendő példa, elképzelhető, hogy létezik más megoldás, a kérdés más nézőpontból való megközelítése.

A fenti témáról további kérdéseket olvashat, illetve kérdéseket tehet fel oldalunkon a www.onlinejogsebesz.hu weboldalon.

Ne feledje, joga van kérdezni!

Tisztelettel:
dr. Pajor Dávid
ügyvéd
onlinejogsebesz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.