Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2022. Március 11. 09:08, péntek | Belföld
Forrás: MTI/Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor: Magyarország energiaellátását biztosítottuk

Orbán Viktor: Magyarország energiaellátását biztosítottuk

A legfontosabb ügyet számunkra kedvező módon rendeztük el: nem lesznek szankciók, amelyek kiterjednének az olaj és a gáz területére, vagyis Magyarország energiaellátása a következő időszakban is biztosítva lesz

- hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök az uniós állam- és kormányfők versailles-i csúcstalálkozója után feltöltött Facebook-videójában, péntek hajnalban.

Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy az ukrán-orosz háború helyzete "több mint drámai".

"Meghallgattuk a Putyinnal tárgyaló francia elnököt és a német kancellárt. Nem zárható ki, hogy az összecsapások el fognak húzódni. Úgy döntöttünk, hogy Európa is bekapcsolódik a tűzszüneti tárgyalásokba" - mondta Orbán Viktor.

"Mind a francia elnöknek, mind a német kancellárnak köszönetet mondtunk, hogy megpróbálnak erőfeszítéseket tenni a béke helyreállítása érdekében" - ismertette a találkozón elhangzottakat a miniszterelnök.

Orbán Viktor elmondta, hogy gazdasági kérdésekről is tárgyaltak Versailles-ban.

"A legfontosabb ügyet számunkra kedvező módon rendeztük el: nem lesznek szankciók, amelyek kiterjednének az olaj és a gáz területére, vagyis Magyarország energiaellátása a következő időszakban is biztosítva lesz" - emelte ki a miniszterelnök.

Ezt elvégeztük, reggel folytatjuk - zárta szavait Orbán Viktor.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Május 9-re hívta össze az Országgyűlés alakuló ülését a köztársasági elnök

Május 9-én 10 órára hívta össze az új Országgyűlés alakuló ülését Sulyok Tamás köztársasági elnök - közölte a Sándor-palota az MTI-vel.

2026. Április 22. 14:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót

Orbán Viktor is aláírta a Sulyok Tamás köztársasági elnököt támogató petíciót, a miniszterelnök kedden Facebook-oldalán azt közölte: \"én már aláírtam\".

2026. Április 22. 10:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: garanciát kértem a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető szlovák jogszabály hatályon kívül helyezésére

Garanciát kért Magyar Péter leendő miniszterelnök Robert Fico szlovák kormányfőtől kedden arra, hogy a felvidéki magyarokat börtönnel fenyegető jogszabályt Szlovákia hatályon kívül helyezi.