Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat

Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.

A bejegyzés alatt látható videófelvételek egyikében Tarr Zoltán, a Tisza párt európai parlamenti képviselője azt mondja, hogy "ugyanazt a rendszert, ami eddig volt, nem feltétlenül szabad és kell fenntartani, ez egyébként igaz a nyugdíjrendszerre".

A videóban Simonovits András nyugdíjszakértő arról beszél, hogy "a nyugdíjrendszer most túl bőkezű", az induló nyugdíjakat "relatíve csökkenteni kéne". "A legmagasabb nyugdíjakat mondjuk plusz 10-20 százalékkal megadóztatják. Lehetne gondolkodni középtávú meg hosszútávú reformokon, de nem kell ezt a választás előtt részletezni, először nyerjük meg a választást" - tette hozzá.

"Nem lehet azt mondani, hogy a 13. havi nyugdíj közvetlenül a munkavégzéshez kapcsolódik" - jelentette ki a felvételeken Petschnig Mária Zita közgazdász.

"A baloldal elvette a 13. havi nyugdíjat - mi visszaadtuk. Most, ha hatalomra kerülnek, a nyugdíjak brutális csökkentésére készülnek - nem hagyjuk! Amíg én itt vagyok, az idősek biztonságban érezhetik magukat!" - írta bejegyzésében Orbán Viktor.

Címkék: nyugdíj, orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 22. 16:00, szerda | Belföld

Bóna Szabolcs: ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak

Ideje visszaadni az agrárkamarát a gazdálkodóknak - írta az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán kedden.

2026. Július 22. 14:00, szerda | Belföld

Forsthoffer Ágnes: azon dolgozom, hogy kevesebb legyen az indulat és több a kölcsönös tisztelet

Kevesebb indulat és több kölcsönös tisztelet megteremtésére törekszik Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnök jogköreit gyakorló házelnök, aki erről kedden napirend előtt beszélt az Országgyűlés ülésén.

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Benyújtotta a kormány az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot

A lezárult társadalmi egyeztetés eredményeinek figyelembevételével benyújtotta a kormány a parlamentnek az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárását lehetővé tévő törvényjavaslatot

2026. Július 22. 12:00, szerda | Belföld

Trenkwalder: meghaladta a 2400 forintot a fizikai dolgozók átlagos órabére idén a második negyedévben

A fizikai munkát végző szak- és betanított munkások átlagos bruttó órabére 2430 forint volt a második negyedévben, ami 8,5 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakában mért 2240 forintos szintet