Hírek
2023. Szeptember 21. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
ORFK: adathalász csalók hirdetnek valótlan befektetést a Mol nevében
Adathalász csalók valótlan befektetés és valótlan hozam ígéretével próbálják becsapni az embereket - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálata a rendőrség honlapján szerdán.
Mint írták, a Mol Nyrt. nevében a Facebookon közzétett hirdetés egy olyan hivatkozást tartalmaz, amely egy adathalász oldalra irányít.
A csalók több mint tízszeres hozamot ígérnek annak, aki regisztrál és azt követően pénzt utal. Az ilyen jellegű megtévesztő ajánlatok célja a személyes és banki adatok megszerzése, valamint a visszaélés azokkal - figyelmeztetnek.
Az ORFK azt kéri, hogy a linkre senki se kattintson rá, a hirdetést ne nyissa meg, ne adja meg sem személyes, sem bankkártyaadatait, ne utaljon pénzt.
Az eset kapcsán a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda csalás miatt indított nyomozást - olvasható a police.hu-n.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.

