Városlista
2026. április 23, csütörtök - Béla

Hírek

2019. Február 28. 05:00, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Orosz nemzeti űrközpont létrehozását rendelte el Putyin

Orosz nemzeti űrközpont létrehozását rendelte el Putyin

Nemzeti űrközpont létrehozására utasította Vlagyimir Putyin elnök szerdán az orosz kormányt, a Roszkoszmosz állami űripari vállalatot és a moszkvai önkormányzatot.

A Kreml honlapján közzétett rendelet értelmében a legjelentősebb rakéta- és űripari vállalatok, tervezőirodák, valamint kutató- és oktatási intézetek vezetése egy központba költözik majd. Dmitrij Medvegyev miniszterelnöknek, Dmitrij Rogozin Roszkoszmosz-vezérigazgatónak és Szergej Szobjanyin polgármesternek 2020. január 15-én kell majd beszámolniuk az elnöknek arról, hogy hol tart a projekt megvalósítása.

Múlt szerdán tartott évértékelő beszédében Putyin azt mondta, hogy a központra egyebek között azért van szükség, mert jelentősen meg kell növelni orosz műholdak teljesítményét, egy a kommunikáció, a navigáció és a távérzékelés területén végrehajtandó "forradalom" érdekében.

Rogozin a hónap folyamán korábban kijelentette, hogy a központnak otthont adó épület alakja rakétára fog emlékeztetni, de terveket nem mutatott be.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására

Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.

2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld

Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban

A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.

2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost

Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.

2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld

Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban

Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára