Hírek
2019. Április 30. 13:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Pénzmosás miatt indult eljárás egy férfi ellen Szegeden
Csaknem 650 ezer dollár, bűncselekményből származó pénz tisztára mosása miatt indult eljárás egy szerb-magyar-horvát állampolgárságú férfi ellen Szegeden, az ügyészség kezdeményezte a gyanúsított letartóztatását.
A férfi 2018 szeptemberében négy szegedi pénzintézetnél is nyitott szinte azonos időben bankszámlát. A számlákon rövid időn belül csaknem 650 ezer dollárt írtak jóvá esetenként mintegy 130 ezer dollár átutalásával. A pénz jellemzően amerikai gazdasági társaságok sérelmére elkövetett bűncselekményekből származott, az összegeket a gyanúsított továbbutalta távol-keleti pénzintézetekben vezetett számlákra – tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.
Szanka Ferenc közölte, a különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntette miatt indult eljárásban az életvitelszerűen Szerbiában tartózkodó férfival szemben elfogatóparancsot bocsátottak ki, akkor fogták el, amikor Magyarországról Szerbiába próbált kilépni.
Az eljárás adatai szerint a férfi nemcsak Magyarországon, hanem Horvátországban, Romániában, Bulgáriában és Montenegróban is nyitott hasonló okokból bankszámlákat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld
Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten
Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
