Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2018. Július 17. 11:34, kedd | Belföld
Forrás: mti

Prostituáltakat futtatott itthon és külföldön is egy szegedi férfi

Prostituáltakat futtatott itthon és külföldön is egy szegedi férfi

Prostituáltakat futtató szegedi férfi ellen indult eljárás, a bíróság ügyészi indítványra elrendelte a gyanúsított letartóztatását - tájékoztatta a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője kedden az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a férfi ellen erőszakkal, illetve fenyegetéssel elkövetett kerítés, valamint kitartottság bűntettének gyanúja miatt indult eljárás.

A gyanú szerint a férfi 2015 decemberétől előbb Belgiumban, majd Németországban és Dániában bérelt apartmanokban biztosított lehetőséget egy szegedi nőnek arra, hogy prostitúciós tevékenységet folytasson. Egy másik szegedi nőt fenyegetéssel, majd fizikai erőszakkal vett rá arra, hogy előbb Szegeden, majd Németországban dolgozzon prostituáltként.

A felügyelete alatt álló sértettek a keresetüket rendszeresen hazaküldték neki. Azért, hogy a bűncselekményekből származó pénzt elrejtsék a hatóságok elől, azt részben a férfi hozzátartozójának utalták át.

A folyamatosan fenyegetett nőknek naponta telefonon be kellett számolniuk bevételeikről, a férfi több alkalommal ki is utazott hozzájuk, hogy a megkeresett pénzt elvegye és személyesen felügyelje tevékenységüket.

A bíróság a szökés, elrejtőzés, bűnismétlés és az eljárásban részt vevő más emberek megfélemlítésének veszélye miatt - nem jogerősen - elrendelte a külföldön már elítélt férfi letartóztatását - tudatta a csoportvezető ügyész.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata

Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.

2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből

A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.

2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét

Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.