Hírek
2018. December 15. 08:24, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Rekordszinten a világ adóssága
Rekordszintre emelkedett a világ adóssága tavaly - áll a Nemzetközi Valutaalap (IMF) jelentésében.
Az IMF honlapján közölt adatok szerint az állami és magánszféra együttes adóssága 190 országot figyelembe véve 184 ezer milliárd dollár volt a múlt év végén.
Az adósságösszeg a globális hazai össztermék (GDP) 225 százaléka. A globális adósság egy főre vetített összege meghaladta a 86 ezer dollárt.
A világ három legeladósodottabb országa az Egyesült Államok, Kína és Japán. A három országra jut a globális adósság csaknem fele, ami felülmúlja a globális GDP-hez történő hozzájárulásukat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 13:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai hadiipar megnégyszerezi a különleges osztályú fegyverzet gyártását
Az Egyesült Államok hadiipari vállalatai megnégyszerezik a különleges osztályú fegyverzet gyártását - közölte Donald Trump amerikai elnök, miután a Fehér Házban fogadta a védelmi ipar legnagyobb cégeinek vezetőit pénteken.
2026. Március 07. 08:48, szombat | Külföld
Izraeli Védelmi Erők: 80-nál is több vadászbombázóval támadta Izrael Iránt
Izrael szombaton hajnalban több katonai célpont ellen hajtott végre légicsapást Iránban. A támadás során kulcsfontosságú létesítményeket vettek célba, köztük egy földalatti ballisztikusrakéta-gyárat és egy katonai akadémiát.
2026. Március 06. 14:00, péntek | Külföld
Izrael ismét iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból
Az izraeli hadsereg az Irán elleni háború hatodik napján, csütörtökre virradóan újabb iráni és libanoni célpontokat támadott, valamint támadásokat szenvedett el mindkét országból, ami miatt három légiriadó is volt az éjjel
2026. Március 06. 10:00, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump részt akar venni Irán következő vezetőjének kiválasztásában
Donald Trump szerint neki is szerepet kell kapnia Irán következő vezetőjének kiválasztásában - az amerikai elnök erről csütörtökön beszélt egy interjúban.
