Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2017. Július 07. 18:17, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: hirado.hu

Repeszgránátot találtak Székesfehérváron

Repeszgránátot találtak Székesfehérváron

Földmunka közben egy nyolc centiméteres magyar légvédelmi repeszgránátot találtak Székesfehérváron, a Nagyszombati utca és a Béla út kereszteződésénél pénteken

- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-vel. Tóbiás Tünde azt mondta, hogy a gránátra sérült gyújtószerkezettel, nem kilőtt állapotban bukkantak.

A mintegy tízperces, már sikeresen elvégzett azonosítás idejére százméteres körzetben lezárták a város szélén lévő területet, kiürítettek egy sorházat, amelyben ketten tartózkodtak.

A repeszgránátot elszállítják és megsemmisítik - közölte Tóbiás Tünde.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.