Hírek
2019. Szeptember 04. 17:08, szerda |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Robbanószerkezetet dobtak egy ukrán rektor házának udvarába
Ismeretlen robbanószerkezetet dobtak szerdán egy egyetemi rektor házának udvarába, a detonáció következtében a férfi és felesége súlyosan megsebesült - közölte Jaroszlav Trakalo, az országos rendőrség szóvivője.
Az eset kora reggel történt, a nyugat-ukrajnai Ternopil város közelében lévő Petrikiv faluban. Szemtanúk elmondása szerint Andrij Kriszovatij, a ternopili gazdasági egyetem rektora felvette az udvarába bedobott csomagot, amely ezután felrobbant a kezében. A mentők őt és feleségét is súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A szomszédok szavai szerint a férfinek a detonáció csuklóból letépte a kezét, a felesége tiszta vér volt, és eszméletlen állapotban szállították kórházba.
A rendőrség bűncselekmény kísérlete, szándékos emberölés címén indított eljárást. Jelenleg még tart a helyszínelés, robbanástechnikai szakértők és kutyás rendőrök fésülik át a terepet - írta az Ukrajinszka Pravda hírportál.
A hatóságok egyelőre semmit sem közöltek a támadás lehetséges indítékáról. A tetthely közelében viszont találtak egy írott papírlapot, amit feltehetően az elkövetők hagytak hátra, de azt még nem hozták nyilvánosságra, mi áll rajta.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 22. 12:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: az amerikai haderő felkészült a bombatámadások folytatására
Donald Trump szerint a tűzszünet lejártát követően folytatódnak az Irán elleni amerikai bombatámadások, amire a haderő egységei felkészültek - az amerikai elnök erről egy interjúban beszélt kedden.
2026. Április 21. 14:00, kedd | Külföld
Kínai elnök: biztosítani kell a hajózás zavartalanságát a Hormuzi-szorosban
A hajóforgalom zavartalan fenntartására szólított fel a Hormuzi-szorosban Hszi Csin-ping kínai elnök, aki hétfőn telefonon egyeztetett Mohammed bin Szalmán szaúdi trónörökössel - jelentette a kínai állami média hétfőn.
2026. Április 19. 10:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump megerősítette, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost
Donald Trump amerikai elnök megerősítette szombaton, hogy Irán ismét megpróbálta lezárni a Hormuzi-szorost, miközben tartanak a tárgyalások Washington és Teherán között.
2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld
Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára
