Hírek
2017. December 18. 07:30, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Robbantás történt egy hamburgi vasútállomáson, sebesültek nincsenek
Robbantás történt a németországi Hamburgban vasárnap a városi gyorsvasút (S-Bahn) egy állomásán, sebesültek nincsenek.
A hamburgi rendőrség Twitter-oldalán közölt információk szerint a Veddel nevű S-Bahn állomáson kora este "kisebb detonációt" okozott egy "valószínűleg pirotechnikai eszköz", amelyet egy zacskóban a peronon hagytak.
A robbanásban megsérült egy szélfogó több üvegtáblája. A rendőrségnek egy gyanús személyről vannak értesülései, a nyomozás még tart.
A Bild című lap az online kiadásában közölt első jelentésében azt írta, hogy a robbanás révén csavarok és más apró, hegyes tárgyak terültek szét a peronon. Késő esti frissített jelentésében hozzátette: még vizsgálják, hogy ezek a tárgyak a szerkezetből származnak-e.
Az állomást lezárták, a rendőrség nagy erőkkel keresi az elkövetőt. Az ügyet magához vonta a hamburgi rendőrség államvédelmi osztálya - írta a Bild.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld
Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére
Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld
Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében
Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.
2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld
Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke
Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.
