Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2018. Április 18. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: MTI/Fotó:MTI/EPA/A42.RU/Alekszandr Patrin

Rövidzárlat okozhatta a több halálos áldozatot követelő kemerovoi plázatüzet

Rövidzárlat okozhatta a több halálos áldozatot követelő kemerovoi plázatüzet

Valószínűleg rövidzárlat okozta a számos halálos áldozattal járó tüzet a szibériai Kemerovo városának Téli Meggy (Zimnyaja Visnya) nevű bevásárlóközpontjában

– közölte kedden Rinat Jenyikejev, Oroszország tűzvédelmi főfelügyelője. Jenyikejev elmondta, hogy vélhetően az épület játszóházában keletkezett rövidzárlat okozta a tüzet. Jelenleg úgy látják, a rövidzárlat egy LED-es lámpatestben keletkezett, valószínűleg az odavezető vezeték túlterheltsége miatt. A lámpatest műanyag búrája megolvadt, lángra kapott, az égő műanyagcseppek pedig egy habszivacsfelületre hullottak. A főfelügyelő hangsúlyozta, hogy a tényleges ok megállapítása még folyamatban van, és az is lehet, hogy maga a lámpatest volt hibás.

Jenyikejev beszélt arról is, hogy az orosz katasztrófavédelmi hatóságok minden oroszországi bevásárlóközpontot át fognak vizsgálni a kemerovói tragédiához hasonló esetek elkerülése érdekében. A főfelügyelő kifejtette: olyan tények birtokában van a tűzvédelmi hatóság, amelyek szerint egyes plázatulajdonosok szándékosan bezárják központjaikat a biztonsági ellenőrzések idején, ugyanis a biztonsági rendszerük nem felel meg a szabályoknak. Jenyikejev leszögezte azonban, hogy ezek az esetek meglehetősen ritkák. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a nagy forgalmú plázák nem mentesülnek a tűzbiztonsági ellenőrzések alól.

A kemerovói Zimnyaja Visnya plázában március 25-én keletkezett tűzben 64 ember vesztette életét, köztük 41 gyermek. A legtöbben a komplexum mozitermeiben égtek halálra. Az első vizsgálatokat követően kiderült, hogy az üzletközpont automatikus tűzjelző berendezése március 19. óta nem működött, és javítását elhanyagolták. A kézi indítású riasztó üzemképes volt ugyan, de a létesítmény őrzővédő szolgálatának embere nem hozta működésbe.

Ez volt az egyik legszörnyűbb tűzeset Oroszországban az utóbbi száz évben.

Címkék: orosz, pláza, tűz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.