Hírek
2023. Augusztus 22. 09:24, kedd | Belföld
Sokat drágulhatnak az autópálya-matricák januártól
Az autópálya-matricák ára az infláció mértékével nő.
A jövő évi matrica árai vélhetően ismét inflációkövetők lesznek, legalábbis ez derült ki az Építési és Közlekedési Minisztérium nyilatkozatából, amely szerint a 2024-es sztrádadíjakat az augusztusi infláció mértéke szabja meg – írja az autopalyamatrica.hu.
A szakportál az augusztusban várható pénzromlással, tehát 15 százalékos inflációval számolt, amikor az előrejelzését készítette. Ez alapján a 2024-es e-matricák várható árai a következőképpen alakulhatnak a D1 (személyautó) kategóriában:
a 10 napos matrica ára 5500 forintról 6330 forintra,
a havi 8900 Ft-ról 10 240 Ft-ra,
a vármegyei (éves) 5720 Ft-ról 6580 Ft-ra,
az éves (országos) 49 190 Ft-ról 56 570 Ft-ra emelkedhet,
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 07. 12:00, szombat | Belföld
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték kapacitásteszt-sorozata
Megkezdődik szerdán az Adria kőolajvezeték 11 hónapos, hosszú távú kapacitásteszt-sorozata – közölte a Mol pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország nem kér a zsarolásból, nem kér a fenyegetőzésből
A fenyegetőzés és a zsarolás leállítására, a választási beavatkozások beszüntetésére szólította fel Ukrajnát Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken az ország budapesti nagykövetsége előtt.
2026. Március 07. 10:00, szombat | Belföld
Nébih: Bács-Kiskun vármegyében ismét igazolták a madárinfluenzát
2026. Március 06. 12:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki a jelöltek szavazólapi sorrendjét
Péntek délután vagy szombaton sorsolják ki az egyéni választókerületi bizottságokban, hogy a képviselőjelöltek milyen sorrendben kövessék egymást az országgyűlési választás szavazólapjain.
