Hírek
2019. Szeptember 07. 09:20, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Sokat utaztak a családok a Hol vagy, Kajla? program keretében
Népszerűnek minősítette a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a nyári szünetben futó Hol vagy, Kajla? programot, amelynek keretében 200 ezer pecsétet gyűjtöttek és 10 millió kilométert vonatoztak a gyerekek.
Az ügynökség pénteki, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint gyerekek tízezrei vettek részt a programban, amelynek célja az volt, hogy a lehető legtöbb általános iskolás megismerje és családjukkal beutazhassa Magyarországot, minél több élményt gyűjthessen a nyári iskolai szünetben. A gyerekek 370 helyen szerezhettek pecséteket nyári utazásaik során különböző magyarországi látnivalóknál, "Kajla útlevelükbe" összesen 200 ezer pecsétet gyűjtöttek össze, 50 ezer ingyenesen feladható képeslapot kaptak.
Az utazást megkönnyítve júliustól a "Kajla útlevéllel" az alsó tagozatos diákok ingyen, kísérőik pedig kedvezményesen utazhattak a MÁV és a GYSEV vonalain, illetve a Mahart és a Bahart egyes járatain. Július 1-jétől augusztus 31-ig a vasúton összesen több mint 100 ezer ingyenes "Kajla jeggyel" 10 millió utaskilométert tettek meg a családok, a Mahart és Bahart hajójáratain pedig 6100 ingyenes utazást tettek a Dunán és a Balatonon.
A programhoz készült egy mobilalkalmazás is, amelyet csaknem 80 ezren töltöttek le, ennek segítségével a gyerekek megyénként két-két nevezetességet ismerhettek meg készségfejlesztő és ismeretterjesztő játékokon, videókon keresztül.
Júniusban két hétvégén keresztül várta "Kajla sátor" játékokkal és ajándékokkal a diákokat a Gyerekszigeten, a Forma-1-es Magyar Nagydíj alatt a Nagycsaládosok Országos Egyesületének közreműködésével pedig a pénteki szabadedzésen több mint 55 család több mint 250 tagja vehetett részt ingyenesen "Kajla útlevéllel".
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán
A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt
2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld
Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől
Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is
2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld
Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség
Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség
2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend
Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.
