Városlista
2026. január 20, kedd - Sebestyén

Hírek

2017. November 26. 14:07, vasárnap | Külföld
Forrás: mti

Szakértő szerint Egyiptom a terroristák kiemelt célpontja

Szakértő szerint Egyiptom a terroristák kiemelt célpontja

Kiemelt célpontnak számít Egyiptom a dzsihadisták körében - mondta Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő szombaton az M1 aktuális csatornán.

A szakértő szerint Egyiptom azért számít az egyik fő ellenségnek a muzulmán országok között, mert békét kötött Izraellel és együttműködik a nyugati államokkal a terrorizmus elleni harcban.

Hozzátette, hogy valószínűleg az Iszlám Állam nevű terrorszervezet sok harcosa menekülhetett Egyiptomba és Európába is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 20. 07:12, kedd | Külföld

Francia uniós biztos: az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását

2026. Január 19. 07:21, hétfő | Külföld

Brit miniszterelnök: nem helyénvaló NATO-szövetségeseket vámokkal fenyegetni Grönland ügyében

Keir Starmer brit kormányfő vasárnap közölte Donald Trump amerikai elnökkel, hogy nem helyénvaló, ha az Egyesült Államok vámokkal fenyegeti saját NATO-szövetségeseit a Grönland feletti szuverenitásról folyó vitában.

2026. Január 19. 07:20, hétfő | Külföld

Egy év alatt 130 milliárd dollárral nőtt az orosz aranytartalék értéke

Az orosz aranytartalék értéke a nemesfém drágulása miatt egy év alatt rekord nagyságban, 130 milliárd dollárral (43 ezer milliárd forint) nőtt – jelentette a RIA Novosztyi hírügynökség az orosz központi bank adataira hivatkozva.