Városlista
2026. március 7, szombat - Tamás

Hírek

2016. November 12. 14:39, szombat | Életmód
Forrás: mti

Szaunázással is érdemes erősíteni az immunrendszert

Szaunázással is érdemes erősíteni az immunrendszert

Balaicza Erika belgyógyász szerint a téli időszak előtt fontos az immunrendszer felkészítése, amelyet szaunázással, valamint hideg-meleg váltottvizes zuhanyozással is meg lehet tenni.

A szakember az M1 aktuális csatorna szombati műsorában azt mondta, az immunrendszer nehezen tud alkalmazkodni a hőmérsékleti váltásokhoz, de ehhez szoktatni lehet a szervezetet szaunázással és váltottvizes zuhanyozással.

Hozzátette: jó, ha az emberek "nem tömik tele magukat műanyag-élelmiszerekkel", mert azok kimutathatóan csökkentik az immunsejtek termelődését és azok aktivitását is.

Balaicza Erika szerint a vitaminok és ásványi anyagok mellett szükség van gyógynövények fogyasztására is akár tea, akár kivonatot tartalmazó kapszulák formájában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód

30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben

A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -

2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód

A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba

Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.